Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna "Cegielnia" - Wałcz

Adres: Południowa, 78-600 Wałcz, Polska.
Telefon: 668834719.
Strona internetowa: bunkry.eu
Specjalności: Obiekt historyczny.
Inne ważne informacje: Odpowiednie dla dzieci.
Opinie: Ta firma ma 690 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.7/5.

📌 Lokalizacja Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna "Cegielnia"

Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna

⏰ Godziny otwarcia Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna "Cegielnia"

  • Poniedziałek: Zamknięte
  • Wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • Czwartek: 09:00–17:00
  • Piątek: 09:00–17:00
  • Sobota: 10:00–18:00
  • Niedziela: 10:00–18:00

Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna Cegielnia

Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna 'Cegielnia' to wyjątkowe miejsce w Wałczu, które przyciąga turystów zainteresowanych historią i architekturą fortyfikacji. Znajduje się przy ulicy Południowej 1, 78-600 Wałcz, Polska, co jest łatwo dostępne dla podróżników. Aby uzyskać więcej informacji, można skontaktować się telefonicznie pod numerem 668834719 lub odwiedzić stronę internetową: bunkry.eu.

Obiekt specjalizuje się w prezentowaniu zabytkowych fortyfikacji, co czyni go unikalnym miejscem w regionie. Warto dodać, że 'Cegielnia' jest odpowiednie dla dzieci, ponieważ pozwala im zrozumieć historię w przystępny sposób. Firma posiada bogate doświadczenie i zdobyła wysokie oceny, co dowodzi na wysokim poziomie usług.

Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna 'Cegielnia' to miejsce, które warto odwiedzić. Warto wspomnieć, że jednostka jest dobrze zachowana, a turysta może zwiedzić kilka zabytkowych obiektów. To dobra okazja, aby poznać historię regionu i zobaczyć, jak pasja i zaangażowanie mogą ożywić przeszłość. W przeszłości mogliśmy aktywnie uczestniczyć w wolontariacie, gdy to miejsce dopiero powstawało, co ilustruje ogrom pracy i serca, jakie włożono w to muzeum.

Ogólnie, średnia opinia na podstawie 690 recenzji na Google My Business wynosi 4.7/5. To dowód na to, że Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna 'Cegielnia' jest cenionym obiektem turystycznym w Polsce. Jeśli jesteś w Wałczu, koniecznie odwiedź to miejsce, aby zobaczyć, jak pasja i zaangażowanie mogą ożywić przeszłość i zrozumieć historię regionu w sposób interesujący i inspirujący.

👍 Recenzje dla Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna "Cegielnia"

Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna
Dariusz K.
5/5

Warto odwiedzić. 1 dobrze zachowany schron i 1 wysadzony. Warto pochodzić po okolicy

Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna
Andrzej D.
5/5

W przeszłości miałem okazję aktywnie uczestniczyć w wolontariacie, gdy to miejsce dopiero powstawało

Jestem pełen podziwu dla ogromu pracy i serca, jakie włożono w to muzeum. To nie jest zwykła wystawa – to żywa opowieść o historii regionu, która wciąga i inspiruje.

Jeśli będziesz w Wałczu, koniecznie odwiedź to miejsce! To nie tylko lekcja historii, ale też szansa, by zobaczyć, jak pasja i zaangażowanie mogą ożywić przeszłość

Pozdrowienia ia dla Wojtka (Ejek)

Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna
Mar Z.
5/5

Miejsce z potencjałem. Jeden z właścicieli fajnie opowiada jak to wyglądało, gdzie co jeszcze można zobaczyć, że warto zrobić mniejsze kółko do okola terenu a takie większe, które można popatrzeć na mapach warto zrobić jesienią lub wiosna. Ogólnie dbanie o zabytki jest, widać progres. Miejsce na pewno do odwiedzenia w późniejszym terminie oraz podczas jakiś eventów.

Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna
Marcin S.
5/5

Świetne miejsce. Szkoda, że przyjechaliśmy 1,5 godziny przed zamknięciem, nie zdążyliśmy wszystkiego porządnie zobaczyć... Fajnie, że trafiliśmy na dzień bez biletów. Zwiedzaliśmy sami (jest też opcja z przewodnikiem), innych zwiedzających nie było, nikt nas nie pilnował, a Pani w kasie powiedziała, że wszystko co otwarte - można eksploatować. Dzieciaki od razu stworzyły sobie narracje i były bardzo zadowolone (my też). Do zwiedzania jest spory park maszynowy (samochody ciężarowe, czołg, wozy bojowe, itd), ekspozycja drobniejszego sprzętu wojskowego, duży teren po zniszczonych umocnieniach - część nadziemna oraz całkiem dobrze zachowana część podziemna.
Bardzo polecam!

Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna
Malgorzata X.
3/5

Miejsce slabo opisane ,gdzie wejscie. Teren duzy , bardzo malo do zwiedzania , cena adekwatna do tego (5z z karta duzej rodziny) kilka pojazdow, i niwielkie pomieszczenie z w gablotami . Gdybym specjalnie tam zrobila wyprawe byla bym rozczarowana . Jadac tam podrodze nad morze , moze byc -czas na rozprostowanie nog.
+ za mila pania w obsludze
+ za wc

Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna
Bruno D. M.
5/5

Jeden z ciekawszych obiektów systemu umocnień Pommernstellung, czyli Wału Pomorskiego , co ciekawe, GW Cegielnia nigdy nie została zdobyta w wyniku działań wojennych , a przejęta dopiero po opuszczeniu przez wojska niemieckie.
Ciekawy obiekt do zwiedzania, oprócz fortyfikacji można również zobaczyć ekspozycję pojazdów wojskowych.

Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna
TW B.
5/5

Przykład świetnie wykonanej roboty.
Wspaniałe miejsce dla wszystkich miłośników historii i nie tylko. Najlepsze miejsce w Wałczu 🙂

11/2/2023 - Dziś byliśmy na imprezie 78 rocznicy przełamania Wału Pomorskiego - świetnie przygotowane wydarzenie. Brawo

Skansen Fortyfikacyjny Grupa Warowna
Waldemar P.
4/5

Niewątpliwie osoby pasjonujące się akurat tego typu tematyką, ale nie tylko. Obowiązkowo powinny zapoznać się z ofertą tego skansenu. Zdjęcia absolutnie nie są w stanie oddać atmosfery panującej w tej budowli.
Dodatkowo bardzo profesjonalna, choć niewielka sala wystawiennicza. W której szczególną moją uwagę przykuł: PIEC FORTECZNY typu: WT80K.Przyznam się szczerze, że do tej pory takiego eksponatu nie widziałem w żadnym z muzeów o podobnym charakterze, które odwiedziłem na przestrzeni minionych lat. Poza tym ciekawe przykłady ciężkiego mobilnego sprzętu wojskowego z okresu już po 1945r. Pragnął bym jednocześnie w tym miejscu przestrzec wszystkich zwiedzających!
Gdy zdecydujecie się na zwiedzenie będącego w pobliżu (już poza ogrodzeniem samego skansenu). Wysadzonego bunkra: B-Werk Ost. Obowiązkowo radzę to zrobić TYLKO w towarzystwie! Dla asekuracji i własnego bezpieczeństwa.
Dostęp do niego jest bowiem b. niebezpieczny! W tym celu należy zejść bowiem po b. stromej i śliskiej skarpie. Nie wiem dlaczego akurat administrator tego terenu nie zadbał o to, aby przynajmniej wbić drewniane pale w skarpę do których przymocowana była by np. lina asekuracyjna!?

Go up