Pałac Książęcy w Trzebiatowie - Trzebiatów

Adres: Wojska Polskiego 67, 72-320 Trzebiatów, Polska.
Telefon: 913872614.
Strona internetowa: kultura.trzebiatow.pl
Specjalności: Atrakcja turystyczna.
Inne ważne informacje: Parking dostępny dla osób na wózkach, Wejście dostępne dla osób na wózkach, Toaleta, Karty kredytowe, Odpowiednie dla dzieci, Bezpłatny parking, Własny parking.
Opinie: Ta firma ma 765 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.6/5.

📌 Lokalizacja Pałac Książęcy w Trzebiatowie

Pałac Książęcy w Trzebiatowie Wojska Polskiego 67, 72-320 Trzebiatów, Polska

⏰ Godziny otwarcia Pałac Książęcy w Trzebiatowie

  • Poniedziałek: Zamknięte
  • Wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • Czwartek: 10:00–17:00
  • Piątek: 10:00–17:00
  • Sobota: 10:00–15:00
  • Niedziela: Zamknięte

Pałac Książęcy w Trzebiatowie

Pałac Książęcy w Trzebiatowie to niezwykła atrakcja turystyczna, położona w sercu miasta przy ulicy Wojska Polskiego 67. Zbudowany w XVIII wieku, obecnie pełni funkcję muzeum i miejsca organizacji różnego rodzaju imprez kulturalnych. Pałac jest często odwiedzany przez turystów, którzy chcą zobaczyć jego wnętrza oraz zainaugurować wizytę w Trzebiatowie.

Znaczenie historyczne i obecną funkcję

Pałac Książęcy był kiedyś siedzibą książąt pomorskich. W XVIII wieku mieszkała tu Maria Czartoryska, córka Adama Czartoryskiego, a żona Ludwika Wirtemberskiego. Współcześnie pałac stanowi ważne miejsce na mapie kulturalnej Trzebiatowa, gdzie odbywają się różnego rodzaju imprezy i wydarzenia.

Informacje praktyczne

Pałac Książęcy dysponuje parkingiem dla osób na wózkach oraz wejściem dostosowanym dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. W jego pobliżu znajduje się też bezpłatny parking dla samochodów. Wewnętrzne toalety są dostępne dla wszystkich odwiedzających.

Ocena na podstawie opinii

Pałac Książęcy cieszy się bardzo dobrą opinią wśród odwiedzających. Średnia ocena wynosi 4.6/5 na podstawie 765 recenzji na Google My Business. W opinii są gospodarze, którzy opisują wnętrze pałacu jako zadbane i pełne interesujących eksponatów. Pracownicy pałacu oraz obsługa są charakteryzowani jako bardzo miła i pomocna.

Warto dodać, że pałac jest odpowiedni dla dzieci - organizowane są tam wydarzenia dla młodszego widza, a eksponaty i wystawy są dostosowane do zainteresowań najmłodszych odwiedzających. W przypadku pytań lub wycieczek zorganizowanej, odwiedzający mogą również korzystać z karty kredytowej.

👍 Recenzje dla Pałac Książęcy w Trzebiatowie

Pałac Książęcy w Trzebiatowie - Trzebiatów
Waldemar R.
5/5

Bardzo ładny i zadbany obiekt. Wewnątrz pałacu dużo ciekawych eksponatów. Jest I polski akcent - w XVlll w. mieszkała w nim Maria Czartoryska, córka Adama Czartoryskiego, a żona Ludwika Wirtemberskiego. Pracujące tam Panie (może i Panowie, ale ich nie widzieliśmy) bardzo uczynne i sympatyczne. Polecamy.

Pałac Książęcy w Trzebiatowie - Trzebiatów
Beata C.
4/5

Okazały budynek, natomiast tylko w części przeznaczony jest jak muzeum i udostępniony dla zwiedzających. Przydałoby się przyłączyć do muzeum jeszcze przynajmniej 2 sale, ponieważ w jadalni jest tyle mebli, że z powodzeniem można je ustawić w większej ilości sal. W jadalni są postawione bardzo ciasno i tworzą wrażenie bałaganu. Zwiedzanie może odbywać się z audioprzewodnikiem (10 zł) lub bez. Jeżeli chodzi o zgranie audioprzewodnika z numerami na ekspozycji, to wymagane jest dopracowanie. Numery nie są ustawione kolejno i trochę można się plątać po ekspozycji. Po zwiedzaniu muzeum proponuję spacer po ogrodzie. Ogólne wrażenie bardzo dobre, tylko brakuje tu jakiejś kawiarni, bo po zwiedzaniu chętnie byśmy usiedli z kawą i ciastkiem.

Pałac Książęcy w Trzebiatowie - Trzebiatów
Malgorzata P.
4/5

Fajne miejsce do zobaczenia ale tylko przy okazji. Żeby specjalnie jechać to jest za mało rzeczy do zobaczenia . Bardzo urzekła mnie zabytkowa szafa , jest przepiękna!Dlatego odjełam jedną gwiazdkę. Bilety można kupić od ręki i przy okazji wypić kawę.

Pałac Książęcy w Trzebiatowie - Trzebiatów
Beata
5/5

W miejscu obecnego pałacu w XII wieku stał książęcy gród. W 1224 roku jego właścicielką stała się księżna Anastazja, która wstąpiła do zakonu norbertanek, przekazując mu posiadane przez siebie dobra.  W XVI wieku majątek przejęli książęta pomorscy. W 1560 roku klasztor został przebudowany na zamek. W XVIII wieku renesansowa rezydencja została po raz kolejny przebudowana, w stylu barokowo-klasycystycznym. W XIX wieku jeden z ostatnich właścicieli, zdecydował się na wyburzenie części pałacu, nadając mu obecny kształt. W chwili obecnej w Pałacu znajduje się Ośrodek Kultury, Biblioteka oraz Muzeum. W czytelni biblioteki jest przepiękna kolekcja porcelanowych lalek. Ale najważniejsze wrażenie robi poddasze. Warto odwiedzić to miejsce.

Pałac Książęcy w Trzebiatowie - Trzebiatów
Bogusław B.
5/5

Zwiedzałem z żoną we wrześniu 2019 r. Muzeum Pałacowe przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury i byliśmy pozytywnie zaskoczeni ogromem dokumentów i eksponatów świadczących o przeszłości regionu. Duże wrażenie robi Salon Mieszczański, czyli aranżacja pokoju bogatych trzebiatowskich mieszczan z początku XX wieku. Meble, stroje, zastawa stołowa, przedmioty codziennego użytku, obrazy, księgozbiór oraz prawie 300 pocztówek z widokami Trzebiatowa. Zwiedzający mogą nawet zasiąść za bogato zastawionym stołem lub przy pianinie i robiąc zdjęcia uwiecznić w ten sposób swój pobyt w pałacu.
Najwięcej atrakcji czeka na zwiedzających w salach położonych na strychach pałacowych. W pierwszej części prezentowane są plansze poświęcone zabytkom Trzebiatowa. Rzetelnie opracowane i bogato ilustrowane informują o najbardziej znanych, ale i tych tajemniczych zabytkach miasta i okolic. Możemy też tu znaleźć eksponaty znalezione podczas prac archeologicznych prowadzonych na terenie miasta, które świadczą o życiu przedwojennych mieszkańców miasta. W kolejnej części ekspozycji poznajemy świat średniowiecznej mody dworskiej, szlacheckiej i mieszczańskiej, a to za sprawą rekonstrukcji strojów pomorskich z okresu XIV-XV wieku. Wystawa "Na co dzień i od święta. Z wizytą w pomorskiej zagrodzie" przenosi nas natomiast w wielokulturowy świat wsi pomorskiej. Eksponaty niemieckie, osadnicze i ukraińskie przedstawiają bogate dziedzictwo kulturowe wsi pomorskiej zarówno przed, jak i po 1945 r. Ostatnia z wystaw, jakie Pałac trzebiatowski oferuje zwiedzającym to "Podglądając codzienność. Trzebiatów i jego mieszkańcy w XX wieku". To oryginalna ekspozycja tematyczna, złożona z modułów, które przenoszą zwiedzających w swoistą podróż w czasie po wieku XX. Poszczególne elementy wystawy to zaaranżowane wnętrza pomieszczeń od lat 20. – 30. po lata 70. XX wieku. Możemy więc zajrzeć do saloniku, sypialni i kuchni, dawnych, niemieckich mieszkańców Trzebiatowa oraz klasy szkolnej, kuchni, biura i pokoju z lat powojennych, które obrazowo przedstawiają życie codzienne, polskich mieszkańców miasta. Meble, naczynia, stroje, dokumenty, fotografie pozwalają poznać sposób życia trzebiatowian w różnych dekadach ubiegłego stulecia. Interesującą kolekcją prezentowaną na ekspozycji jest zbiór przedmiotów pochodzących z okresu PRL-u (meble, stroje, przedmioty codziennego użytku, prasa, zdjęcia).

Pałac Książęcy w Trzebiatowie - Trzebiatów
Radota
5/5

Warto odwiedzić ten palac aby poznać historię miasta i ludzi, którzy w nim mieszkali. Dużo ciekawych eksponatów na parterze, piętrze i poddaszu (na górze głównie z okresu powojennego). Pani na dole chętnie pomoże i opowie. Można też wypożyczyć audiobook.

Pałac Książęcy w Trzebiatowie - Trzebiatów
Kat B.
5/5

Na przestrzeni lat muzeum się zmienia na lepsze, przepięknie zagospodarowano przestrzenie strychowe, fajny przegląd epok. Sam pałacyk prezentuje się dostojnie. Moje ulubione - obok katedry - miejsce w Trzebiatowie.

Pałac Książęcy w Trzebiatowie - Trzebiatów
waldi0055
5/5

Rozmiar i rodzaje zebranych tutaj kolekcji robią ogromne wrażenie. A co najważniejsze, w przeciwieństwie do innych muzeów, widać zaangażowanie pracowników. Doskonałe miejsce na turystycznej mapie Trzebiatów.

Go up