Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku - Olsztynek

Adres: Leśna 23, 11-015 Olsztynek, Polska.
Telefon: 895192164.
Strona internetowa: muzeumolsztynek.com.pl
Specjalności: Muzeum etnograficzne, Muzeum, Skansen, Atrakcja turystyczna.
Inne ważne informacje: Parking dostępny dla osób na wózkach, Toaleta dla osób na wózkach, Wejście dostępne dla osób na wózkach, Restauracja, Toaleta, Odpowiednie dla dzieci, Bezpłatny parking.
Opinie: Ta firma ma 4321 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.7/5.

📌 Lokalizacja Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku

Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku Leśna 23, 11-015 Olsztynek, Polska

⏰ Godziny otwarcia Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku

  • Poniedziałek: 09:00–17:00
  • Wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • Czwartek: 09:00–17:00
  • Piątek: 09:00–17:00
  • Sobota: 09:00–17:00
  • Niedziela: 09:00–17:00

Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku

Ubicado en Olsztynek, este museo etnográfico se encuentra en Leśna 23, 11-015 Olsztynek, Polska. Puedes llegar con facilidad gracias a su dirección claramente indicada y su teléfono 895192164.

El Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku es un lugar ideal para aquellos que buscan sumergirse en la historia y la cultura de la región. Ofrece una experiencia única con sus skansen, donde puedes descubrir cómo vivían personas de diferentes épocas y regiones de Polonia.

Entre las especialidades del museo se encuentran: Muzeum etnograficzne, Muzeum, Skansen, Atrakcja turystyczna.

Al visitar este museo, podrás disfrutar de una experiencia interactiva y edukativa, con una aproximadamente 4321 recenzji en Google My Business, con una media de opinión de 4.7/5. Los visitantes destacan que el lugar es ideal para familias con niños, con un parking disponible para personas con discapacidad y un restaurante dentro del complejo.

En resumen, si estás buscando un lugar donde puedas descubrir la rica historia y cultura de la región, el Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku es la opción perfecta. Visita su página web en muzeumolsztynek.com.pl para planificar tu visita y aprovechar al máximo tu experiencia.

Información práctica

| | |
| :- | --- |
| Dirección | Leśna 23, 11-015 Olsztynek, Polska |
| Teléfono | 895192164 |
| Horarios | - |
| Precio | - |

Recomendamos visitar este museo si estás en la zona de Olsztynek. Disfruta de tu experiencia

👍 Recenzje dla Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku

Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku - Olsztynek
Renata F.
5/5

Fajne miejsce na odpoczynek. Można sporo pochodzic, teren duży. Ciekawe budynki. Miejsce idealne na 2 godzinki. jedyne czego nie polecam to restauracja obok skansenu. słaba obsługa.

Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku - Olsztynek
Mroczny E.
5/5

Przepiękny skansen będący zbiorem budowli nie tylko z Warmii i Mazur większość eksponatów jest w całości oryginalna chociaż są równiez repliki. Przyjazd z rana był dobrym wyborem nie tylko ze względu na warunki pogodowe ale i na fakt że nie było duzo osób i można było bardzo spokojnie pozwiedzać cały teren łącznie z zajrzeniem do budynków łącznie z Wiatrakami. W połowie drogi można zrobić sobie przerwę w pijalni ziół i ruszyć w dalszy spacer. Cała wycieczka po skansenie nie jest ograniczona czasowo (można przebywać na terenie skansenu nawet do jego zamknięcia 🙂 ) Panie opiekujące się kilkoma domkami ubrane były w ludowe stroje co dodatkowo dodawało uroku miejscu. Przemiła obsługa na kasach, w pijalni ziół a i Panie w domach chętnie odpowiadały na pytania i pozwalały zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku - Olsztynek
Magdalena W.
5/5

Wieś w skansenie sprawia wrażenie samowystarczalnej: są tu olejarnia, kuźnia i młyn wodny, szkoła , remiza strażacka, a w górze dostojnie skrzypią skrzydła drewnianych wiatraków. Warto zobaczyć też kryty strzechą kościół, który co niedzielę ożywia liturgia mszy świętej. Na gości czeka także dwustuletnia karczma, a w niej smacznie przyrządzone ryby z okolicznych jezior. Będąc w okolicy Olsztyna nie można zapomnieć być zajechać w to magiczne miejsce by cofnąć się w czasie zobaczyć jak żyli nasi przodkowie.
Obiekty pochodzą z terenów wchodzących w skład Prus Wschodnich w chwili powstawania Muzeum (tj. w roku 1913): Oberlandu (Prus Górnych), Małej (Pruskiej) Litwy i okręgu sambijskiego oraz obecnych regionów północno-wschodniej Polski, z których budynki translokowano (lub odtwarzano) już po II wojnie światowej.
Warto tam zajrzeć.Coś pięknego.

Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku - Olsztynek
Agata O.
5/5

Bardzo przyjemne miejsce, fajnie jest dać się wciągnąć w historię tych domów, rozmawiać z kobietami, które w niektórych są, zastanawiać się nad urządzeniami i być ciekawym. Serdecznie polecam, nigdzie się nam nie spieszyło, uważamy ten czas za jakościowo spędzony, po prostu czysta sielanka.

Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku - Olsztynek
Ja W.
5/5

Polecamy serdecznie, na wypady we dwójkę, jak również rodzinne. Jest co zobaczyć i co ważne poczuć można klimat przeszłości. Koniecznie trzeba tu być !

Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku - Olsztynek
Tadeusz L.
5/5

Bardzo fajne miejsce na spędzenie wolnego czasu z rodziną. Można poczuć się jakbyśmy cofnęli się w czasie. Pięknie zrekonstruowany skansen z mnóstwem eksponatów co sprawia że czuje się klimat dawnej wsi. Teren ogromny, bardzo zadbany. Trzeba przeznaczyć parę godzin na zwiedzanie ale naprawdę warto. Duży parking za grosze. Polecam również odwiedzić Pijalnię Ziół usytuowaną na terenie obiektu a gdy ktoś zgłodnieje może posilić się w Karczmie.

Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku - Olsztynek
Jaroslaw
5/5

Skansen w Olsztynku należy do jednych z najstarszych w Polsce.Muzeum dysponuje obecnie terenem o powierzchni 77 ha.. Zbiory muzealne kultury materialnej oraz sztuki ludowej przekraczają 14 tys. egzemplarzy.
Zgromadzono w nim obiekty ( 80 ) dużej i małej architektury wiejskiej z Warmii i Mazur, Powiśla i Małej Litwy, o zróżnicowanych funkcjach i budowie. Są to budynki mieszkalne, sakralne, zabudowania gospodarcze i przemysłowe .
Położony na skraju miasta skansen jest wiernym odzwierciedleniem typowego pejzażu regionu: lasy przeplatają się z polami, są również oczka wodne i bagna. Zwiedzający mają wrażenie, że przenieśli się do sielskiej wioski sprzed lat. Podwórka wypełniają zwierzęta, a wnętrza domostw wyglądają tak, jakby domownicy opuścili je tylko na chwilę. Wieś w skansenie sprawia wrażenie samowystarczalnej: są tu olejarnia, kuźnia i młyn wodny, szkoła , remiza strażacka, a w górze dostojnie skrzypią skrzydła drewnianych wiatraków. Warto zobaczyć też kryty strzechą kościół, który co niedzielę ożywia liturgia mszy świętej. Na gości czeka także dwustuletnia karczma, a w niej smacznie przyrządzone ryby z okolicznych jezior. Będąc w okolicy Olsztyna nie można zapomnieć być zajechać w to magiczne miejsce by cofnąć się w czasie zobaczyć jak żyli nasi przodkowie. Obiekty pochodzą z terenów wchodzących w skład Prus Wschodnich w chwili powstawania Muzeum (tj. w roku 1913): Oberlandu (Prus Górnych), Małej (Pruskiej) Litwy i okręgu sambijskiego oraz obecnych regionów północno-wschodniej Polski, z których budynki translokowano (lub odtwarzano) już po II wojnie światowej.
Warto tam zajrzeć.Coś pięknego , no i kolorystyka . Polecam bardzo.

Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku - Olsztynek
Barti
5/5

Świetne miejsce na spacer, chodzić można godzinami w ciszy i spokoju. Jesienią to miejsce nabiera jeszcze więcej kolorów.
Pozytywnym zaskoczeniem była też darmowa kawa dla kierowcy (za okazaniem paragonu za parking).
Wejście 30 zł ale są też bilety ulgowe 😉

Go up