Kościół pw. NMP Wniebowziętej (Fara) - Kościan

Adres: Kościelna 1, 64-000 Kościan, Polska.
Telefon: 655119157.
Strona internetowa: farakoscian.pl.
Specjalności: Kościół, Miejsce pielgrzymek, Świątynia, Miejsce o znaczeniu religijnym, Instytucja religijna.
Inne ważne informacje: Parking dostępny dla osób na wózkach, Wejście dostępne dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 241 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.5/5.

Lokalizacja Kościół pw. NMP Wniebowziętej (Fara)

Kościół pw. NMP Wniebowziętej (Fara) w Kościanie jest znaczącym miejscem o dużym znaczeniu religijnym i historycznym. Znajduje się w centrum miasta, na adresie Kościelna 1, 64-000 Kościan, Polska.

Jest to kościół, miejsce pielgrzymek, świątynia, a także instytucja religijna. Kościół ten jest słynny ze swojej pięknej architektury i wnętrza, które przyciągają tysiące pielgrzymów i turystów każdego roku.

Kościół pw. NMP Wniebowziętej (Fara) dysponuje dostępem dla osób na wózkach oraz parkingiem dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki temu każdy może odwiedzić ten piękny kościół i podziwiać jego piękno.

Na stronie internetowej kościoła farakoscian.pl znajduje się wiele informacji o historii i znaczeniu tego miejsca. Polecam odwiedzić tę stronę, aby dowiedzieć się więcej o godzinach otwarcia i planowanych wydarzeniach.

Kościół pw. NMP Wniebowziętej (Fara) ma 241 recenzji na Google My Business, a średnia ocena wynosi 4.5/5. To świadczy o wysokiej jakości usług i dobrej opinii wśród odwiedzających.

W kościele odbywają się liczne msze, nabożeństwa i wydarzenia kulturalne. Wszyscy, którzy są zainteresowani historią i kulturą, powinni odwiedzić Kościół pw. NMP Wniebowziętej (Farę) w Kościanie.

Zalecam skontaktować się z kościołem poprzez jego stronę internetową farakoscian.pl, aby uzyskać więcej informacji i być na bieżąco z planowanymi wydarzeniami. To miejsce jest prawdziwym skarbem Kościana, którym warto podziwiać i odwiedzać.

Recenzje dla Kościół pw. NMP Wniebowziętej (Fara)

Kościół pw. NMP Wniebowziętej (Fara) - Kościan
Adrian Trojan
5/5

Kościół, którego wnętrze kryje najcenniejszy zespół wyposażenia późnogotyckiego i renesansowego w całej Wielkopolsce.
Wielkopolska perełka, niestety pomijana przez turystów.
Ta wspaniała świątynia powinna zostać podniesiona do godności Bazyliki Mniejszej.

Kościół pw. NMP Wniebowziętej (Fara) - Kościan
Zygmunt Borowski
5/5

Kościół parafialny Wniebowzięcia N.M.P. to najcenniejszy zabytek Kościana.
Był zbudowany w latach 1333-56, pierwotnie jako trzynawowy korpus i jednonawowe prezbiterium. W XV i XVI wieku dobudowano do korpusu kaplice, rozbudowano prezbiterium a wszystkie dobudowane części. nakryto jednym dwuspadowym dachem. W 1547 spaliła się wieża, odbudowano ją w 1594 roku. W 1711 wieża ponownie ulega uszkodzeniu, zawaliła się i nie została odbudowana.
Jest budowlą gotycką, halowy, murowany z cegły a w konstrukcji kościoła zastosowano różne rodzaje sklepień.
Prawdziwe klejnoty sztuki sakralnej znajdują się we wnętrzu, między innymi ołtarz główny z 1620 roku, tryptyk późnogotycki z 1507, wygięty łuk tęczowy z 1734 oraz wiele innych eksponatów i bocznych ołtarzy.
Ze względu na swoje rozmiary oraz lokalizację wśród gęstej zabudowy miasta jest trudnym obiektem do sfotografowania z zewnątrz.
-
Parish Church of the Assumption of Virgin Mary this is the most valuable monument of Kościan.
It was built in 1333-56, originally as a three-aisle corpus and a single-nave presbytery. In the 15th and 16th centuries chapels were added to the body, the presbytery was extended and all the parts were added. covered with one gable roof. In 1547 the tower burnt, it was rebuilt in 1594. In 1711 the tower was damaged again, it collapsed and it was not rebuilt.
It is a gothic, hall-like building, made of brick, and various types of vaults were used in the church's construction.
Real jewels of sacred art are found in the interior, among others the main altar from 1620, the late Gothic triptych from 1507, the arched rainbow arch from 1734 and many other exhibits and side altars.
Due to its size and location among the dense buildings of the city is a difficult object to photograph from the outside.

Kościół pw. NMP Wniebowziętej (Fara) - Kościan
Marek Ka
5/5

Kościół gotycki z XiV wieku. Wewnątrz wspaniały renesansowy ołtarz ze średniowiecznymi rzeźbami oraz ozdobna ambona. Przepiękne polichromie. Interesujaca, charakterystycznie wygięta belka tęczowa pokazuje, jak głębokie jest trójnawowe prezbiterium. Warto także zwrócić uwagę na rzeźbiony konfesjonał oraz piętrową kryptę umieszczoną w prezbiterium.

Kościół pw. NMP Wniebowziętej (Fara) - Kościan
Tadeusz Kaczmarek
5/5

Bardzo ładny kościół obok szpitala miejskiego w Kościanie, są tam miejsca parkingowe bezpłatne na około 15 samochodów.

Kościół pw. NMP Wniebowziętej (Fara) - Kościan
Adam Konkiewicz
5/5

Bardzo wysoki poziom służby liturgicznej. Ks. Paweł Skrzypczak jest najlepszym proboszczem w Kościanie

Kościół pw. NMP Wniebowziętej (Fara) - Kościan
Anna Gołębiowska
5/5

Ładny kościół

Kościół pw. NMP Wniebowziętej (Fara) - Kościan
Ignacy Zalewski
1/5

Najwietszy Sakrament jest profanowany przez Komunie Świetą na rękę i szafarzy katów którzy katują żywę Ciało Pana Jezusa
Pan Jezus bardzo cierpi przez tych szafarzy ksiądz udziela Komunii Świetej na rękę a szafarz na klęcząco przez Pan Bóg może karac tą parafia brakiem wiernych i i pięniędzy na tace za to wiernych będzie przybywać Kapłaną którzy godnie będą udzielać Komunii Świetej w kościołach coraz miej osób a u Kapłanów suspendowanych tłumy Ojciec Łukasz Prausa sam udziela Komunii Świetej 2 godziny nie biorąc szafarza i ma tłumy osób

Kościół pw. NMP Wniebowziętej (Fara) - Kościan
Henryk Siniawski
5/5

Piękny kościół Maryjny -Fara. Trafiliśmy z Boszkowa dlatego, że tylko tu msza była o 7.00 na Uroczystość NMP Częstochowskiej i się cieszymy.  Wewnątrz piękny ołtarz z mnóstwem płaskorzeźb przedstawiających życie z Nowego Testamentu. Ewangeliczne wydarzenia wokół życia Jezusa Chrystusa i Jego matki Marii. W centrum ołtarza pełna rzeźba Najświętszej Marii Panny z małym Jezusem na ręku.  Rzeźba ta wielkości chyba co najmniej naturnej. W nawach bocznych wiele arcydzieł o tejże tematyce. Posadzka fary z 1806 roku czasu cierpienia przed narodzinami  wolności i suwerenności państwa polskiego dzięki walczącemu społeczeństwu. Tereny te bogate w ofiarność dla tej sprawy rzadko jednak historię wydobywa się na światło dzienne.
Kazanie dobre chociaż nie umocowane w teraźniejszości. Maryjność polska wynika z rozpoznania znaczenia NMP w dziele zbawienia. To Ona nieustannie pojawią się między ludźmi z pomocą, pojawia się tu na Ziemi i tu w Polsce. Jak wiele razy kształtowała naszą wiarę I NASZĄ TOŻSAMOŚĆ, I NASZĄ SUWERENNOŚĆ mówi JP2. JEDNOCZEŚNIE UKAZUJE TU SZCZEGÓLNE ZNACZENIE KAŻDEJ KOBIETY W DZISIEJSZYM ŻYCIU. W CZASACH DEFRAUDACJI ZNACZENIA KOBIETY JAKO MATKI OPIEKUNKI RODZINY.
O tym mam prawo mówić i ja który doznaje tak wielu cudów... .
Warto podjąć ambitną modlitwę za kraj nasz i Ukrainę, i swoją rodzinę właśnie tu.
Polecam
Henryk

Go up