Dawna cerkiew pw. św. Dymitra - Muszyna

Adres: 33-370 Muszyna, Polska.

Specjalności: Kościół katolicki.
Inne ważne informacje: Wejście dostępne dla osób na wózkach.
Opinie: Ta firma ma 139 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.7/5.

📌 Lokalizacja Dawna cerkiew pw. św. Dymitra

Dawna cerkiew pw. św. Dymitra 33-370 Muszyna, Polska

Dawna cerkiew pw. św. Dymitra

Adres:

33-370 Muszyna, Polska.

Telefon:

W przypadku braku numeru telefonu, można uzyskać informacje kontaktowe odwiedzając stronę internetową lub kontaktując się bezpośrednio z cerkwią.

Strona internetowa:

W związku z brakiem dostępnej strony internetowej, warto sprawdzić najnowsze informacje na miejscu lub zwrócić się do administracji cerkwi.

Specjalności:

Kościół katolicki.

Inne ważne informacje:

Wejście dostępne dla osób na wózkach.

Opinie:

Firma posiada 139 recenzji na Google My Business.

Średnia opinia:

4.7/5.

Dawna cerkiew pw. św. Dymitra to zabytkowa świątynia znajdująca się w miejscowości Muszyna, w Polsce. Cerkiew została zbudowana w XVI wieku, a następnie przebudowana w XIX stuleciu. Obiekt ten tworzy Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Architektura cerkwi jest bardzo interesująca, a jej wygląd z zewnątrz wyróżnia się pięknym drewnem oraz otoczeniem starych lip. Obok cerkwi znajduje się także drewniana dzwonnica oraz cmentarz. To wspaniałe miejsce na odpoczynek podczas wędrówki po Beskidzie Sądeckim.

Przy parkingu można znaleźć tablicę informacyjną z opisem cerkwi oraz ilustracjami wnętrza. Niestety, cerkiew jest otwarta tylko podczas nabożeństw. Mimo to, warto odwiedzić tę urokliwą świątynię, która cieszy się dobrymi opiniami odwiedzających.

Ogólna ocena na podstawie 139 recenzji na Google My Business wynosi 4.7/5, co świadczy o dobrej opinii na temat cerkwi pw. św. Dymitra. Warto dodać, że Dawna cerkiew jest nie tylko przyciągająca architekturą zewnętrzną, ale także cieszy się popularnością wśród mieszkańców i turystów, którzy doceniają jej bogate tradycje i walory artystyczne.

👍 Recenzje dla Dawna cerkiew pw. św. Dymitra

Dawna cerkiew pw. św. Dymitra - Muszyna
Łukasz K. (.
5/5

Z zewnątrz bardzo ciekawa architektura

Dawna cerkiew pw. św. Dymitra - Muszyna
Samuel S.
5/5

Piękn drewniana cerkiew grekokatolicka otoczona starymi lipami. Obok znajduje się również drewniana dzwonnica oraz cmentarz. Wspaniałe miejsce na odpoczynek podczas wędrówki po Beskidzie Sądeckim. Przy parkingu znajduje się tablica infornacyjna z opisem cerkwi oraz z ilustracjami wnętrza. Niestety cerkiew otwartavtylko podczas nabożeństw. Polecam.

Dawna cerkiew pw. św. Dymitra - Muszyna
Mateusz N.
5/5

Cerkiew parafialna greckokatolicka św. Dymitra w Muszynie-Złockiem. Obiekt tworzy Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce. Świątynia z XVI w., przebudowana w XIX w.

Dawna cerkiew pw. św. Dymitra - Muszyna
Andrzej K.
5/5

Kościół dziś a dawniej cerkiew. Przepiękna i z zewnątrz i wewnątrz. Zachowany ikonostas i oryginalne malowania ścian. Obok kościoła zachowany stary cmentarz. Warto odwiedzić. Polecam.

Dawna cerkiew pw. św. Dymitra - Muszyna
Kuba F.
5/5

Piękna cerkiew z końca XIXw. Udało sie zebrać ołtarze i obiekty z innych cerkwi, co tworzy bogaty zbiór w jednym miejscu.
Na północ od cerkwi zaczyna się podejście pod Jaworzynę.

Dawna cerkiew pw. św. Dymitra - Muszyna
Stanisław ?.
5/5

Piękna cerkiew, obecnie kościół, obok duży parking. Ładne widoki dookoła.

Dawna cerkiew pw. św. Dymitra - Muszyna
Zbig F.
5/5

Cerkiew zbudowana w latach 1867 - 1872 wyróżnia się na tle innych łemkowskich nietypową, epigonalną architekturą. We wnętrzu znajduje się ikonostas w barokowym stylu autorstwa Bogdańskich ze Lwowa. Boczne ołtarze przedstawiają Matkę Bożą z Dzieciątkiem oraz świętych Cyryla i Metodego. Cała świątynia oraz dzwonnica jest od zewnątrz szalowana poziomo kładzionymi deskami. Obecnie jest to świątynia katolicka. Polecam to miejsce dla wszystkich podróżników i katolików

Dawna cerkiew pw. św. Dymitra - Muszyna
Pełny K. K. P.
5/5

Cerkiew znajduje się na dużym wzniesieniu, pośrodku wsi Złockie, które obecnie jest w dużej mierze traktowane jako jedna z uzdrowiskowych dzielnic Muszyny. Dojazd do cerkwi może się odbywać zarówno od strony "wsi" (drogi prowadzącej do Jastrzębika) jak i od strony uzdrowiskowej (drogi prowadzącej do Szczawnika). Cerkiew bardzo duża w porównaniu do innych drewnianych cerkwi łemkowskich z dawnego Państwa Muszyńskiego. Charakterystycznym elementem architektonicznym jest ośmiokątny tambur.
Msze święte odbywają się m.in. o godzinie 11.00 w każdą niedzielę.
Wewnątrz kompletny ikonostas.

Go up